O Nás

Expolux, s.r.o., je inovativní a mnohojazyčná společnost s více než 10letou celosvětovou praxí v oblasti výstavnictví a interiérového designu. Díky mnohaletým zkušenostem a otevřené komunikaci s našimi klienty rozumíme jejich potřebám a víme, jak docílit, aby jejich společnosti a značky vynikaly mezi ostatními.

Pevně věříme v otevřenou komunikaci a dlouhodobé vztahy s našimi klienty založené na absolutní spolehlivosti a důvěře.

Náš tým má specializovanou infrastrukturu pro poskytování služeb místním i mezinárodním klientům bez omezení na konkrétní destinaci. Projekty přizpůsobujeme vašim individuálním potřebám od fáze konzultace a tvorby designu, přes přímou výrobu, zapůjčení vybavení až po finální předání díla a postprodukční služby. Díky naší filozofii „Jedno zavolání vyřeší vše“, naši klienti šetří nejen svůj čas, ale mají zaručené i nadstandardní výsledky.

3D logo 1

We do a lot of trade shows with different co-exhibitors and the partnership with Expolux has been the best yet. Working with Lucie is a great pleasure. She’s always fair and trying find a way to keep costs in check, but to get the most out of the stand. Communication has always been honest and easy. She adapts her work quickly to the needs of the customer and makes sure that you’re informed about the progress and next steps. This was by far the best I have slept before trade shows, knowing everything is under control.

HIC logo
Liza Kapageridou
Head of Business Development

Massive thanks – Goal achieved!
Given a reasonable budget to work with, Expolux raised our brand to a new level. With personal, fast, efficient all round service and exceptional design… Well done! A recommendation to everyone!

carpion Logo
Ian Duff
Carpion

It’s really reassuring to work with Expolux.
Expolux is really reliable, always sincere and makes the best results through exactly understanding.
They take pride in their work and know how to satisfy their customers.
I hope to keep a deep relationship with them and become a good strategic partner in the future.

주엠투엠디자인그룹 가로형로고
President Rex Yu
MtoM Design Group Co., Ltd.

It is always pleasure working with you and your team for our projects in Prague. It has been 2 continual years that we have been working together and we will definitely looking for more in coming years. You have been very responsive to the queries and emails from me which is the most important for me to handle my projects promptly. Furthermore, the price is competitive or can be discuss if it is not in order for us to win the projects together. I am very happy to work with you so far, finger crossed.

logo creativelab
Peggy Chieng
CreativeLab

Naše práce mluví za sebe.

d001 upravena

Kontaktujte nás

logo bile velke

logo bile velke

Expolux s.r.o.

Nové sady 998/2

602 00, Brno

Česká republika

Telefon: +420 776 722 877

E-mail: lucie@expolux.cz

             expolux@expolux.cz

IČO: 09041826

DIČ: CZ09041826